Wyszukiwarka


Nawigacja
Strona Główna
Dodaj zdradę
Artykuły
Kontakt
CZAT (jest 0 zobacz kto)

Ekipa portalu
Test na wierność
Portal w pigułce


Wasze zdrady
Zdradzone przez męża
Zdradzeni przez żony
Zdradzone przez chłopaków
Zdradzeni przez dziewczyny
Zdradzeni w innych związkach
Zdradziłem - zdradziłam
mama/tata zdradza

Pomocne instytucje
Detektywi
Prawnicy
Psycholodzy
Poradnie rodzinne
Dodaj instytucję

Wzory dokumentów
Porady prawne

Zbanowani użytkownicy
Polityka cookies
Postrzeleni kulkami
Użytkowników Online
Gości Online: 49
Użytkownicy Online: Ona22

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13,491
Najnowszy Użytkownik: JohnDeere
Ostatnie Artykuły
Potęga przebaczenia
Jak rozwiązać proble...
Dziecko ofiara małże...
Życie po zdradzie
Ból emocjonalny R...
Reklamy...
chce mnie wyrzucić
Zdradzona przez mężaWitam,
jestem 25 lat po ślubie i niedawno odkryłam, że mąż ma "koleżankę" (jak ja teraz nienawidzę tego słowa). Niby twierdzi, że mnie nie zdradził, ale jakoś trudno w to uwierzyć... Naprawdę nie chce mi się wchodzić w szczegóły... Miarka się przebrała, kiedy ja go prosiłam, żeby dał nam szansę, skoro "nie zdradza" i to tylko "koleżanka", a on leżąc ze mną w łóżku, w środku nocy sobie z nią smsował, myśląc, że śpię... Suma sumarum wyprowadził się z domu, wielce obrażony i skrzywdzony, do mamusi i złożył pozew o rozwód, bez orzekania o winie i że to niby moje zachowanie doprowadziło tak naprawdę do rozpadu naszego związku. Mniejsza z tym, ja święta nie jestem, co prawda nie zdradzałam go, ale mam czasem stany depresyjne i potrafię być niemiła i mam cięty język.
Ale pytanie mam inne. Bo mężuś sobie wymyślił, że skoro córka jest dorosła to sobie wyfrunie z domu, a my sprzedamy mieszkanie, podzielimy się kasą i każde pójdzie w swoją stronę. I tu się właśnie buntuję, skoro nie chce być ze mną i ma zamiar sobie ułożyć na nowo życie, zapewne z "koleżanką", to dlaczego ma niszczyć moje??? Czy może mnie zmusić do sprzedaży mieszkania, na które pracowaliśmy całe życie, które jest moim jedynym domem, bo nie mam nikogo, do kogo bym mogła iść na choćby jedną noc? Jak nie chce być ze mną, to niech sobie idzie do "koleżanki" z walizką. Ja go nie wyrzucam, możemy sobie żyć pod jednym dachem jak "współlokatorzy", bo nie mam nikogo i jego obecność mi aż tak nie przeszkadza. Ale czy on mnie może zmusić do sprzedaży mieszkania i wyprowadzki??? Strasznie się tego boję, że mnie wyrzuci. Czy może tak zrobić???
Komentarze
iwonakra dnia lipiec 03 2018 07:01:26
Przede wszystkim nie daj sobie wmówić, że to twoja wina bo tak nie jest. Mój juz były mąż też próbował mi to wmówić, że to moja wina,ale złożył pozew bez orzekania o winie, ja złożyłam odpowiedź na jego pozew że z jego winy, to on z kolei złożył że z mojej a sąd orzekł, że jednak z jego. A z tym mieszkaniem to proponuje iść po poradę do prawnika, jeżeli cie nie stać to staraj sie o adwokata z urzędu. Wiem, że w urzędach miast jest cos takiego jak darmowa pomoc prawna. Trzymaj sie.

Ghost dnia lipiec 03 2018 08:33:09
Z tego co wiem, przy podziale majątku pół domu należy się jemu. I najprawdopodobniej sąd tak orzeknie. Jeśli nie dojdziecie do porozumienia, co do określenia wartości domu, to zrobi to rzeczoznawca. Albo sprzedacie dom i podzielicie kasę, albo któreś z was będzie musiało spłacić drugiego.

Sąd może przyznać własność domu jednemu z małżonków i zarządzi spłatę odpowiadającą połowie wartości mieszkania na rzecz drugiego z małżonków. Zasądzając spłatę, sąd oznaczy termin i sposób jej uiszczenia r11; jednorazowo lub w ratach. Powstaje wtedy zwykłe zobowiązanie podlegające postępowaniu egzekucyjnemu, tzn. jeżeli spłata nie nastąpi, to masz komornika na głowie.

Sąd może też orzec (nakazać) o sprzedaży mieszkania i podziale kwoty uzyskanej ze sprzedaży pomiędzy małżonków odpowiednio do ich udziałów w majątku. Najczęściej tak się dzieje, jeżeli żaden ze współmałżonków nie daje gwarancji na spłatę drugiego. W takim wypadku sprzedaż nieruchomości odbywa się według przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnego. Wiąże się to z tym, że sprzedaży dokonuje w drodze licytacji komornik. Koszty komornika są wysokie. Operat szacunkowy sporządzany przez rzeczoznawcę (koszty) zazwyczaj wskazuje cenę niższą niż wolnorynkowa. Właśnie z tego względu sądy często proponują stronom, aby spróbować porozumieć się co do sprzedaży wspólnego domu i sprzedać go bez udziału kosztownego komornika.

Trudna sytuacja materialna, niepełnosprawność, niemożność zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych ze spłaty otrzymanej w wyniku podziału mogą stanowić uzasadnienie ewentualnego żądania o oddalenie wniosku o dokonanie podziału majątku po rozwodzie, ale sąd, rozpoznając sprawę, weźmie też pod uwagę to, że jesteście po rozwodzie i wspólne zamieszkiwanie byłych małżonków nie jest sytuacją korzystną. Sądy bardzo rzadko oddalają wnioski o podział z tych względów argumentując, że małżonek, który otrzymał spłatę, może zaciągnąć kredyt hipoteczny lub przenieść się do miejscowości, w której mieszkania są tańsze.

Przykro mi ...

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Podobne zdrady
Reklama Zjawy i demony
www.parapsychologia.zjawa.com
Mąż zdradza mnie z innymi mężczyznami
zdradza mnie mąż od roku
Zdradziła mnie z Kuzynem
Czy po raz kolejny spotyka mnie to samo??
Zabił mnie ...
zaraz mnie zostawi?
Mąż zdradził i twierdzi, że nigdy mnie nie kochał
po 35 latach - mąż się zakochał (nie we mnie)
Mam przypuszczenie ze zona mnie zdradziła
Narzeczona mnie zdradzila
Chce zdradzic
Mąż zdradzał mnie z innymi mężczyznami.
Oszukuje mnie czy może już zdradza?
Zdradziła mnie dla zdradzonego.
Jak grom z jasnego nieba .Zona mnie zdradziła
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktywne tematy !!!
zdradziła, nie wyjaś...
Moja historia-pomóżc...
Zdrada emocjonalna z ex
"Nie moge tego kontr...
Flashbacki
Zona pod przykrywką
Anonse erotyczne
Świat mi sie zawalił
Zdradzony po 20latach
Odeszłam po raz drug...
Zdrada psychiczna
Nie daje rady - c.d.
Co robić?
17 lat razem i 3 lat...
COVID-SZCZEPIONKI-G5...
Zdrada zony
Czy zdradza?
42 lata razem, kogoś...
Wypalam się...
czy to już tylko zdrada
dom, dziecko, kredyt...
Zdrada na masaz erot...
Przyjaciel Narzeczonej
Nie wiem już co robić
Mąż zdradza mnie z i...
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zgredek
19/06 00:01
A co u poile? wszyscy zapomnieli o chyba najdłuższym wątku na forum

Archiwum
Reklamy
Masaż Bielsko-Biała
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info