Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | ALFABET ZDRADY | P - Podwójne życie, Podział majatku, Pornografia
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Podział majątku
Deleted_User
User deleted!

Postów: 0
Nowy

Miejscowość: nowhere
Pomógł: 0

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 19-09-2013 10:01
Andzia, ja bym się tak nie dziwiła, że kobieta martwi się o swój bądź co bądź majątek i swoje dzieci.
Jej mąż zrobił sobie skok w bok, konsekwencje tego ponosi nie tylko "skaczący" ale cała jego rodzina i dzieci, albo nawet rodzice.
Zobacz kobieta wkłada całe swoje serce, całą siłę, pracę rąk i dochody w swój wymarzony dom, dom dla męża i dzieci, nagle mąż umiera i zgłasza się obca pani z dzieckiem ( bękartem, jakby nie było ) i należy jej się część tego jej domu, pani się wprowadzi albo będzie chciała kasy, pewni, zgodnie z prawem jej się należy bo co winne dziecko? a co winna żona?
Z punktu patrzenia dziecka-bękarta ( wcale to nie obraźliwe słowo, taka nazwa nieślubnego dziecka) należy mu się przecież, ale z punktu widzenia rodziny zdradzacza , to jakim prawem znów będą cierpieć po śmierci zdrajcy? Ja tam rozumiem rozterki zdradzonej żony, jeszcze po śmierci niewiernego, będzie ponosić i to nie małe konsekwencje jego wyczynów

Post doklejony:
soki , miało być Adzia smiley

Edytowane przez dnia 19-09-2013 10:09
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Podział majątku
Wścibski Gość
Nadistota

Avatar Użytkownika

Postów: Bardzo dużo
Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 27-02-2020 03:46
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Podział majątku
Deleted_User
User deleted!

Postów: 0
Nowy

Miejscowość: nowhere
Pomógł: 0

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 19-09-2013 12:30
"dziecka-bękarta ( wcale to nie obraźliwe słowo, taka nazwa nieślubnego dziecka)"

Jest to obraźliwe słowe, ma pejoratywny wydźwięk i nie powinno być używane, gdyż osoby pochodzące z niemałżeńskiego łoża mogą poczuć się urażone. Tym bardziej nie powinno się go używać gdyż dzieci te nie maja żadnego wpływu na swoje poczęcie.

"kobieta martwi się o swój bądź co bądź majątek "
Renea72 nie martwi się o swój majątek a o ziemię od rodziców męża. Czyli bądź co bądź majątek męża. Logicznie rzecz biorąc wszystkie dzieci powinny mieć prawo do spadku w tym wypadku.

Swoja drogą to zdradzona żona powinna mieć pretensje tylko do męża i lafiryndy, dziecko mogłaby zostawić w spokoju.
Rozumiem że chce zabezpieczyć swój majątek i przyszłość swoich dzieci, ale to inna sprawa, a próba całkowitego wyeliminowania dziecka nieślubnego z życia męża i udawanie że ono nie istnieje to coś innego.
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Podział majątku
Deleted_User
User deleted!

Postów: 0
Nowy

Miejscowość: nowhere
Pomógł: 0

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 19-09-2013 13:52
Dorotka123 każdy na te sprawy patrzy inaczej, masz rację, będąc dzieckiem z nieprawego łoża ( niech tak będzie nazywane) walczyłabym jak wilk o należną mi kasę, pewnie, a co, należy się to dawać i już
będąc żoną zdradzacza, który szaleje na boku, walczyłabym o zabezpieczenie swojej rodziny z całą zaciętością, taka prawda, zrobiłabym wszystko żeby teść przepisał tą część majątku nie na syna swojego skaczącego raz na lewo raz na prawo, a na wnuki te z prawego łoża smiley
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Podział majątku
renea72
Użytkownik Postów: 28
Małomówny

Miejscowość: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 0

Data rejestracji: 23.08.13

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-09-2013 07:24
Czyli nic się nie da zrobić!Tu nie chodzi o mnie ,ja mam ten spadek gdzieś.Martwie się o przyłośc moich dzieci.Nie wiem jak im się w przyszłosci ułoży(a są już dorosłymi ludzmi),czy będzie im się powodziło materialnie.Nie dosc,że mąz nas tak skrzywdził,to nie chcę,żeby nasze dzieci ponosiły straty materialne za wine męża.Ty Dorotka 123 jakaś przeczulona czasem jesteś.Byłaś kiedyś w takiej sytuacji?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Podział majątku
Woland
Użytkownik Postów: 308
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 03.06.13

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-09-2013 08:06
rekonstrukcja napisał/a:
Jeśli takie małżeństwo ma rozdzielność majątkową, to co można zrobić w tej sytuacji ? Tzn. , jakie pole manewru ma matka ubiegająca się o alimenty ? Sytuacja jest dokładnie taka , jak opisałeś. Ojciec z nową żoną ma rozdzielność, zarabia dużo, ale na czarno , oficjalnie prowadzi działalność, która oczywiście rzekomo nie przynosi dochodu. Jeździ drogimi furami, ale nie rejestruje ich na siebie, na sprawie o wyjawienie majątku pod przysięgą zeznawał , że nic nie ma oprócz kilku starych rzeczy ( telewizor, lodówka ) i paru łachów na grzbiecie. Mieszkanie posiada komunalne ( zadłużone aż strach ), mieszkają w lokum nowej żony. Działania komornicze nieskuteczne w 100%. Poza długiem alimentacyjnym , egzekucje komornicze z innych tytułów niezwiązanych ze sprawą rodzinną, na 160 tyś ( również nieściągalne ). Czy jest jakiś hak na takiego ?

Pytanie pierwsze: napisałaś "matka ubiegająca się o alimenty" - to znaczy, że nie ma jeszcze zasądzonych alimentów? Jego brak pracy i majątku nie ma znaczenia co do tego, czy będą zasądzone, choć ma znaczenie co do wysokości. Wg prawa, alimenty zasądza się wg potrzeb dziecka i możliwości ojca. Ale te możliwości nie do końca są tożsame z tym ile zarabia, a raczej z tym ile może zarabiać. Więc pierwszy krok to wyrok zasądzający alimenty. Dalej jeśli nie będzie płacił i komornik potwierdzi bezskuteczność egzekucji:

Jeśli ma rodziców, przerzucić alimenty na nich. Jeśli nie ma, można próbować na obecną żonę, ale to jest naprawdę trudna sprawa. Ja bym tego bez prawnika nie tykał.
Jeśli nie będzie płacić zupełnie nic - to jest prokuratura. Ale wystarczy, że przeleje 50 zł co miesiąc i karnie tego nie ugryzie się (prokuratura uzna, że nie uchyla się od alimentów, tylko płaci ile może).

I jest jeszcze taki straszak:
http://darek.jogger.pl/2013/05/13/nie-placisz-alimentow-mozesz-stracic-prawo-jazdy/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Podział majątku
rekonstrukcja
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 2312
Redaktor

Miejscowość: Twój Komputer
Pomógł: 5

Data rejestracji: 12.05.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-09-2013 08:18
Dzięki Woland, niestety sytuacja jest skomplikowana, a dłużnik nie do ugryzienia jak na ten moment. Dla niego życie z egzekucjami to norma i lawiruje w tym jak ryba w wodzie.
"Odwaga ludzka jest jak rower, przewraca się, gdy się na nim nie jedzie." Marti Larni
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Podział majątku
Woland
Użytkownik Postów: 308
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 03.06.13

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-09-2013 08:50
No nieraz tak jest Rekonstrukcjo, że gdzie się nie obrócisz, tam d... smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info